HEF Eko Plus

Kategorie: Ślimakowe
Autor: Redakcja

HEF Eko Plus – stalowy kocioł automatyczny z zasobnikiem i podajnikiem ślimakowym.

Paliwo: eko-groszek o parametrach: granulacja 5 – 25 mm, zawartość miału do 5 %, wilgotność do 15%, zawartość popiołu max 10%, temp. stapiania popiołu ponad 1150°C , niskie pęcznienie węgla – węgiel nie zlepia się podczas spalania, średnia do wysokiej zawartość części lotnych 28 – 40 %.

Gwarancja: 3 lata.

Produkowane modele: 12, 15, 20, 25, 38, 50, 75, 100, 150, 200, 250, 300, 350, 470, 600, 900, 1200, 1800 kW.

Informacje dodatkowe: Kocioł automatyczny, sterowany elektronicznie o minimalnej obsłudze. Jego konstrukcja jest oparta na trzech podstawowych zespołach: wymiennik, skrzynia paleniskowa, palnik retortowy wraz z zespołem podającym. Wymiennik to konstrukcja rurowa w kształcie prostopadłościanu, wykonana ze stali kotłowej P265GH i rur R35 jako konstrukcja spawana. Grubość ścianki po stronie styku ze spalinami wynosi 5 do 8 mm, natomiast po stronie zewnętrznej 3 do 6 mm. Skrzynia paleniskowa spełnia funkcję nośną wymiennika. W komorze tej jest zamocowany palnik retortowy oraz uszczelnione drzwiczki popielnika. Palnik pełni funkcję paleniska retortowego samooczyszczającego się nad którym umocowana jest płyta promiennikowa. Paliwo do paleniska doprowadzane jest za pomocą podajnika ślimakowego z umieszczonego z boku zasobnika paliwa.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii oraz zadawania pytań w komentarzach.

3 komentarzy to “HEF Eko Plus”

  1. Sławek Pisze:

    KASZANA wali tak że powinien stać w znaznej odległości od domu niemogę sobie z tymi piecami poradzić żałuje tego wyboru. Zrobiłem rodzicom prezent i teraz mnie przeklinają za chałas który przenosi się po starej metalowej instalacji. A sam mam kotłownie obok sypialni wiecie co przeżywam z małym dzieckiem !!!!! MASAKRA

  2. Maria Pisze:

    Temoterm 11-41Kw kupil hydraulik w hurtowni dla hydraulikow. Teraz piec bucha dymem i ogniem az pod sufit.Zalaczony do pradu wywala korki.Rozwalil caly komin a teraz wogole nie pali.Inni spece od kominow powiedzieli,ze dobrze,ze nie nastapil wybuch.Producent wcale sie nie interesje.Piec jest po pierwszym sezonie a wyglada jakby po latach eksploatacji.

  3. Łukasz Pisze:

    Szukajcie czegoś innego. mam go 4 sezony i wiem co mowie. Ciągle cos się dzieje.

Skomentuj