Defro EKO

Kategorie: Ślimakowe
Autor: Redakcja

Defro EKO – stalowy kocioł automatyczny z zasobnikiem i podajnikiem ślimakowym.

Paliwo: węgiel kamienny sortymentu groszek energetyczny 31-2 płukany. Klasa 26/050/06 sortymentu 0223/cc :granulacja 5-25 mm, niskie pęcznienie (węgiel nie zlepia się w czasie spalania), średnia do wysokiej zawartość części lotnych 28 % 40%, wilgotność poniżej 15%, temperatura topnienia popiołu powyżej 1150°C, zawartość miału do 5% (granulacja ziarna poniżej 4 mm).

Gwarancja: 5 lat

Produkowane modele: 19 kW, 28 kW, 38 kW, 50 kW.

Informacje dodatkowe: Kotły grzewcze typu Defro Eko z automatycznym zasypem paliwa to ekologiczne kotły pozwalające na ekonomiczne ogrzewanie obiektu. Kotły te cechuje małe, ale bardzo sprawne, automatyczne palenisko bezrusztowe, które spala porcję węgla potrzebną do otrzymania zadanej przez użytkownika temperatury na sterowniku. Posiadają także palenisko rusztowe umieszczone nad paleniskiem retortowym które umożliwia pracę kotła w sytuacjach awaryjnych. Pozwala ono także na okresowe opalanie drewnem i pozostałych paliw stałych.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii oraz zadawania pytań w komentarzach.

6 komentarzy to “Defro EKO”

 1. Sławomir Pisze:

  Witam, czy do piecy defro dodawane są zawsze w komplecie dodatkowe ruszta na inny rodzaj opału ? Pytam ponieważ kupiłem piec i nie dostałem żadnych dodatkowych ruszt. Pozdrawiam

 2. Ja Pisze:

  Który konkretnie model ?

 3. Marcin Pisze:

  Gwarancja owszem 5 lat ale tylko na blachy! Mechaniczna to tylko 2 lata… i akurat po tych 2 latach piec zaczal sie sypac… drogi serwis… Slimak zaczal zacinac sie, piec raz to zagasa z powodu braku podawania innym razem przesypania opalu… nawiew ledwo dmucha… Problemy pieca z uzyskaniem temperatury a nawet utrzymaniem jej… po telefonie do serwisu jak zwykle informacja ze to wina paliwa… tylko ze pale od 3 miesiecy na tym paliwie i odpiero od 3 tygodni problemy sie pojawily… regionalnemu serwisantowi wskazanemu przez defro nie chcialo sie do mnie podjechac bo 20km to za daleko i zbyt mala usluga… Zastanawialem sie nad kupnem kolejnego pieca defro do mojego nowego domu jednak powoli odechciewa mi sie tej marki…

 4. Dorota Pisze:

  często zacina się ślimak, serwis twierdzi,ze to wina groszku- ja mysle ,ze nie bo pale tym samym od dluzszego czasu i teraz dopiero zaczal sie zacinac,co pol -1,5 godziny trzeba resetowac -koszmar! co robic?

 5. JAN Pisze:

  jak wygląda sprawa z przegladem gwarancyjnym piecy defro z podajnikiem slimakowym .
  czy gwarancja obejmuje przeglądy roczne i jak wygląda sprawa z odpłatnością i co wchodzi w zakres przeglądów

 6. JAN Pisze:

  CZY MOZNA KUPIĆ ODZDZIELNIE WENTYLATOR NAWIEWU ORAZ CZY MACIE CZUJNIK TEMP, ZEWNETRZNY KTÓRY WSPÓŁPRACUJE Z PIECEM.

Skomentuj